Βρέθηκαν 66 εγγραφές, εμφανίζονται από 31 έως 40.Πρώτη Προηγούμενη 1234567 Επόμενη Τελευταία
27-02-2016
Φωτογραφικός Διαγωνισμός "Φαγητό του δρόμου στην Κύπρο”-ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 7 3 16
27-01-2016
Photographic contest “Street Food: Depicting the Cypriot Food Culture”
The Cyprus Food and Nutrition Museum in collaboration with the Photography and Cinematography Club of Egkomi, announce a photography contest entitled:

“Street Food: Depicting the Cypriot Food Culture”.
Φωτογραφικός Διαγωνισμός
09-01-2016
Φωτογραφικός Διαγωνισμός "Φαγητό του δρόμου στην Κύπρο”-Β' ανακοίνωση
Το Μουσείο Κυπριακών Τροφίμων και Διατροφής (ΜΚΤΔ), σε συνεργασία με τον Φωτογραφικό και Κινηματογραφικό Όμιλο Έγκωμης, ενημερώνουν το κοινό για τη συνέχιση του φωτογραφικού διαγωνισμού με θέμα:

“Φαγητό του δρόμου: αποτυπώνοντας την κουλτούρα του φαγητού στην Κύπρο”.

Ο διαγωνισμός προκηρύχτηκε τον Οκτώβριο του 2015 και θα ολοκληρωθεί τον προσεχή Φεβρουάριο.
Διαγωνισμός για εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Οικιακή Οικονομία
01-10-2015
Διαγωνισμός για εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Οικιακή Οικονομία
Το Μουσείο Κυπριακών Τροφίμων και Διατροφής (ΜΚΤΔ) προκηρύσσει διαγωνισμό για τους/τις εκπαιδευτικούς του μαθήματος Οικιακής Οικονομίας/Αγωγής Υγείας, στα πλαίσια του οποίου θα πρέπει να επιλέξουν, να προσαρμόσουν και να εφαρμόσουν στα τμήματά τους ένα από τα τρία προτεινόμενα σχέδια μαθήματος με γενική θεματογραφία την κυπριακή παραδοσιακή διατροφή και να καταθέσουν στα πλαίσια του διαγωνισμού τα αποτελέσματα της εφαρμογής κυρίως ως προς την επίτευξη των στόχων του μαθήματος...
Διαγωνισμός για δημιουργία βίντεο/ταινίας, με θέμα της αειφορία στην παραγωγή τροφίμων, με πρώτο βραβείο 3000 ευρώ
06-04-2015
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 7.4.15 για υποβολή συμμετοχών -ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΕΟΥΣ- Υπό την αιγίδα του Υπ. Παιδείας
27-03-2015

Διαγωνισμός Μαγειρικής για παιδιά και νέους 10-18 ετών εγκεκριμένος από το Υπουργείο Παιδείας και Πολιτισμού.
Υποβολή συμμετοχών για ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΕΟΥΣ- Υπό την αιγίδα του Υπ. Παιδείας
20-01-2015
3ος ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΕΟΥΣ υπό την αιγίδα του Υπουργού Παιδείας και Πολιτισμού
28-12-2014
Διαγωνισμός φωτογραφίας «Γιορτινά εδέσματα»-Κερδίστε συνδρομές μέλους για το Μουσείο!
Κερδίστε συνδρομές μέλους για το Μουσείο!
23-12-2014
Βιβλία μαγειρικής του διαγωνισμού «Μαγειρεύουμε Κυπριακά»- συμμετοχή εταιρειών κυπριακών τροφίμων
Εταιρείες κυπριακών τροφίμων μπορούν να προβάλουν τα προϊόντα τους , μέσα από διαφημίσεις που θα συμπεριληφθούν στις εκδόσεις και την γενικότερη προβολή του εγχειρήματος.
16-12-2014
3ος ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΥΠΡΙΑΚΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΕΟΥΣ
Διαγωνισμός Μαγειρικής για παιδιά και νέους 10-18 ετών ΠΛΟΥΣΙΑ ΔΩΡΑ! - Υποβολή συμμετοχών μέχρι 30.3.2015 . Ημερομηνίες διαγωνισμού: 25 και 26 Απριλίου 2015. Πατήστε πάνω στον τίτλο, για να δείτε τις οδηγίες και τα έντυπα συμμετοχής!