Βρέθηκαν 72 εγγραφές, εμφανίζονται από 1 έως 10.Πρώτη Προηγούμενη 12345678 Επόμενη Τελευταία
19-10-2021
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ-ΜΟΥΣΕΙΟ ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ
19-08-2021
MUSEUMS working with VET students in TOURISM- ONLINE TRAINING- 24th - 26th August
17-08-2021
ΔΩΡΕΑΝ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ, ΜΕ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ EUROPASS & ΔΩΡΟ DVD ΜΕ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ!
ΔΩΡΕΑΝ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ, ΜΕ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ /FREE ONLINE TRAINING WITH EUROPASS CERTIFICATE
26-01-2021
ΕΚΔΟΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ Η αρχαιολογία του κρασιού στην Κύπρο, Δρ Σοφοκλή Χατζησάββα
ΕΚΔΟΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ Η αρχαιολογία του κρασιού στην Κύπρο, Δρ Σοφοκλή ΧατζησάββαΟ Δρ Σ. Χατζησάββας ήταν πρώην διευθυντής του τμήματος Αρχαιοτήτων. Έχει πλούσιο συγγραφικό έργο. Πολύ γνωστό βιβλίο του είναι (2008) Η Ελιά και το Λάδι στον Αρχαίο Ελληνικό Κόσμο. Αθήνα: Πολιτιστικό Ίδρυμα Ομίλου Πειραιώς
24-08-2019
Φαγητό του δρόμου: Από το χθες στο σήμερα / Street food: from the past to the present- bilingual edition
A great idea for a gifts to your friends, partners and customers, that would be much appreciated. Total number of pages: 208, includes 89 contemporary and historic photographs
14-01-2019
Traditional Food – For better education and job opportunities (TradiFlavours)
05-12-2018
9.2.2019-Παγκύπριο συνέδριο για την κυπριακή γαλακτοκομία (ιστορία, διατροφική αξία, κατοχύρωση, προώθηση, τεχνολογία)
Συνέδριο για τα γαλακτοκομικά προϊόντα της Κύπρου

"Κυπρίων γεύσεις: τα γενόμενα παρά του γάλακτος"

9 Φεβρουαρίου,2019

Συνεδριακό Κέντρο Φιλοξένια, Λευκωσία
02-12-2018
E_VOKED (European museums for Vocational Education)
Το Μουσείο Κυπριακών Τροφίμων και Διατροφής συμμετέχει σε ένα πρόγραμμα Erasmus με θέμα : European Museums for Vocational Education  .
Ο βασικός σκοπός του προγράμματος  αναφέρεται στην ανταλλαγή καλών πρακτικών αναφορικά με το πώς οι πολιτιστικοί φορείς/τα μουσεία μπορούν να συνεισφέρουν στην επαγγελματική μάθηση [ «how can our cultural heritage institutions contribute to VET»].
02-09-2018
Πρόσκληση για εθελοντική συνεισφορά και υποστήριξη του έργου του Μουσείου Τροφίμων
Το Μουσείο Κυπριακών Τροφίμων και Διατροφής (ΜΚΤΔ) είναι ένας μη κερδοσκοπικός οργανισμός, ο οποίος ασχολείται με την καταγραφή, μελέτη, διάσωση και διάδοση του γαστρονομικού πολιτισμού της Κύπρου, αξιοποιώντας τις δυνατότητες της τεχνολογίας.
31-08-2018
30ο Φεστιβάλ Παστελιού Ανώγυρας
Διοργανώνεται και φέτος στην Ανώγυρα Κοινότητα Ανώγυρας - Anoyira Village το επιτυχημένο και γνωστό σε πολύ κόσμο , στη Κύπρο και το εξωτερικό, Φεστιβάλ Παστελιού.