Βρέθηκαν 74 εγγραφές, εμφανίζονται από 31 έως 40.Πρώτη Προηγούμενη 12345678 Επόμενη Τελευταία
ΕΚΛΕΚΤΑ ΚΥΠΡΙΑΚΑ ΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΤΡΟΦΙΜΩΝ
11-12-2016
ΕΚΛΕΚΤΑ ΚΥΠΡΙΑΚΑ ΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΤΡΟΦΙΜΩΝ
Εκπλήξτε την οικογένειά σας, τους φίλους και συνεργάτες σας με ένα καλό κυπριακό κρασί και αφήστε τις καλύτερες εντυπώσεις.
14-10-2016
The Grape Escape Wine Trail - Διαδρομή Κρασιού The Grape Escape
(Για γρήγορη μετάβαση στην ελληνική ανακοίνωση πατήστε εδώ)  The Grape Escape Wine Trail  Introduction The Cyprus Food and Nutrition Museum in collaboration with the Cyprus Tourism Organisation invites you to explore the age-old art of winemaking in a specially designed wine trail dubbed The Grape Escape Wine Trail, which falls under the Cyprus Wine Month festivities this November. The trail will be offerred twice on the 1st and 15th of November 2016.   Important informa...
02-10-2016
ΈΝΑΡΞΗ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΟΥ ΈΡΓΟΥ «ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ ΤΩΝ ΜΚΡΟ - ΜΕΣΑΙΩΝ ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ»
Το Μουσείο Κυπριακών Τροφίμων και Διατροφής από 1η Σεπτέμβρη του 2016 αρχίζει την υλοποίηση του Έργου «Ενδυνάμωση των κυπριακών μικρο – μεσαίων επιχειρήσεων παραγωγής τροφίμων», το οποίο συγχρηματοδοτείται από Υπουργείο Εξωτερικών των Η.Π.Α (U.S Department of State)
08-09-2016
Εισαγωγή Το Μουσείο Κυπριακών Τροφίμων και Διατροφής ανακοινώνει τη διοργάνωση τριών ειδικά σχεδιασμένων διαδρομών με ιδιαίτερο θέμα τη Μεσογειακή Διατροφή μέσα από την κυπριακή γαστρονομία.
Οι διαδρομές εντάσσονται στα πλαίσια του προγράμματος «Γεύσεις παραδοσιακής κληρονομιάς: Γαστρονομικοί περίπατοι στα μονοπάτια της Μεσογειακής Διατροφής», που υλοποιείται με την ευγενή στήριξη των Πολιτιστικών Υπηρεσιών.
Κεντρικός στόχος του προγράμματος είναι να μυήσει το κοινό στην έννο
01-09-2016
Lecture: “Whose cheese is it anyway? - Traditional food, European Union regulation, and economic competition” by Gisela Welz
19 September 2016
7.00 p.m.
Goethe-Institut Cyprus, exhibition hall
Language: English
 Admission: free
EXPLORING THE FLAVOURS OF CYPRUS:  TRADITIONAL COOKING CLASSES FOR FOREIGNERS
06-08-2016
EXPLORING THE FLAVOURS OF CYPRUS: TRADITIONAL COOKING CLASSES FOR FOREIGNERS
The cooking classes cover a range of characteristic traditional Cypriot recipes, both for main dishes and desserts. Participants have the opportunity to explore basic ingredients, cooking techniques and utensils, and of course taste the rich flavours of freshly cooked traditional dishes, which are considered specialties of the Cypriot gastronomy.
01-06-2016
Αποτελέσματα διαγωνισμού για την εφαρμογή σχεδίων μαθήματος με γενική θεματογραφία την κυπριακή παραδοσιακή διατροφή
Η αρμόδια τριμελής επιτροπή αξιολογώντας τις συμμετοχές, κατέληξε στην εξής κατάταξη:
1ο βραβείο Μαρία Ηλιάδου, Γυμνάσιο Αρχαγγέλου (Από τον αμπελώνα στο τραπέζι μας)
 2ο βραβείο Δροσούλα Λαβίθη, Γυμνάσιο Έγκωμης (Το κυπριακό παραδοσιακό πρόγευμα)
3ο βραβείο Μαργαρίτα Αντωνίου, Δημοτικό Σχολείο Βορόκληνης (Το κυπριακό παραδοσιακό πρόγευμα)
27-02-2016
Photographic contest “Street Food: Depicting the Cypriot Food Culture” -EXTENSION SUBMISSION DATE 7 3 2016
27-02-2016
Φωτογραφικός Διαγωνισμός "Φαγητό του δρόμου στην Κύπρο”-ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 7 3 16
27-01-2016
Photographic contest “Street Food: Depicting the Cypriot Food Culture”
The Cyprus Food and Nutrition Museum in collaboration with the Photography and Cinematography Club of Egkomi, announce a photography contest entitled:

“Street Food: Depicting the Cypriot Food Culture”.