Το Εικονικό Μουσείο Κυπριακών Τροφίμων και Διατροφής-στο Περίπτερο 3 στη Διεθνή Έκθεση ( 23/05/2012 )

Ειδικά για την περίοδο της έκθεσης, όσοι εγγραφούν μέλη του Μουσείου, δεν θα πληρώσουν το τέλος εγγραφής (30€), αλλά μόνον το τέλος ετήσιας συνδρομής (20€).
Τα βιβλία-μαγειρικές για τις κληρώσεις προσφέρουν το ΣΟΛΩΝΕΙΟΝ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ (ΚΥΠΡΙΑΚΕΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΕΣ) , το ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΛΛΑΣ (ΚΥΠΡΙΑΚΕΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΕΣ), οι ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ, Το ΠΛΟΥΜΙΣΤΟ ΨΩΜΙ, η ΑΘΗΝΑ ΛΟΙΖΙΔΟΥ (ΚΥΠΡΙΑΚΕΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΕΣ), ο ΗΛΙΑΣ ΜΑΝΙΤΑΡΑΣ (ΕΔΕΣΜΑΤΑ ΡΙΖΟΚΑΡΠΑΣΟΥ), η XENIA THEODOTOU SCHNEIDER (ΟΔΗΓΟΣ ΚΡΑΣΙΟΥ), ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ (ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗ) .