news-img
Φωτογραφικός Διαγωνισμός "Φαγητό του δρόμου στην Κύπρο”-Β' ανακοίνωση ( 09/01/2016 )

Το Μουσείο Κυπριακών Τροφίμων και Διατροφής (ΜΚΤΔ), σε συνεργασία με τον Φωτογραφικό και Κινηματογραφικό Όμιλο Έγκωμης, ενημερώνουν το κοινό για τη συνέχιση του φωτογραφικού διαγωνισμού με θέμα:

“Φαγητό του δρόμου: αποτυπώνοντας την κουλτούρα του φαγητού στην Κύπρο”.

Ο διαγωνισμός προκηρύχτηκε τον Οκτώβριο του 2015 και θα ολοκληρωθεί τον προσεχή Φεβρουάριο.

Βραβεία και έπαινοι:
Θα δοθούν 3 χρηματικά βραβεία:
1ο βραβείο: €300
2ο βραβείο: €200
3ο βραβείο: €100

Οι βραβευμένες φωτογραφίες, καθώς και αριθμός φωτογραφιών που θα κριθούν ως άξιες επαίνου, θα εκτυπωθούν με έξοδα του ΜΚΤΔ για συμπερίληψή τους σε έκθεση φωτογραφίας. Τα εγκαίνια της έκθεσης και η βράβευση των νικητών θα γίνουν γύρω στα τέλη Μαρτίου 2016 (η ακριβής ημερομηνία θα ανακοινωθεί σύντομα).

Όλες οι πληροφορίες και το έντυπο συμμετοχής εδώ.
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την ηλεκτρονική συμπήρωση του εντύπου συμμετοχής εδώ.