Βρέθηκαν 74 εγγραφές, εμφανίζονται από 51 έως 60.Πρώτη Προηγούμενη 12345678 Επόμενη Τελευταία
Λήξη εργασιών συνεδρίου «Κυπρίων Γεύσεις,  η παραδοσιακή διατροφή της Κύπρου στις τοπικές παραλλαγές της»
21-11-2014
Λήξη εργασιών συνεδρίου «Κυπρίων Γεύσεις, η παραδοσιακή διατροφή της Κύπρου στις τοπικές παραλλαγές της»

Με αφορμή την πρόσφατη συμπερίληψη της Κύπρου στον Κατάλογο Άυλης Πολιτιστικής Κληρονομιάς της UNESCO ανάμεσα στις χώρες που εφαρμόζεται η Μεσογειακή Διατροφή, το Μουσείο Κυπριακών Τροφίμων και Διατροφής διοργάνωσε το διήμερο 7 και 8 Νοεμβρίου 2014 το συνέδριο με τίτλο «Κυπρίων Γεύσεις, η παραδοσιακή διατροφή της Κύπρου στις τοπικές παραλλαγές της».

03-11-2014
ΤΕΛΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ- ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ "ΚΥΠΡΙΩΝ ΓΕΥΣΕΙΣ"
ΣΥΝΕΔΡΙΟ
14-09-2014
ΣΥΝΕΔΡΙΟ "ΚΥΠΡΙΩΝ ΓΕΥΣΕΙΣ" Β' ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ- ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΕΚΘΕΣΗ ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ
το 1ο Παγκύπριο Συνέδριο για την παραδοσιακή κυπριακή διατροφή για το ευρύ κοινό, παραγωγούς τροφίμων, εταιρείες, διαιτολόγους, τεχνολόγους τροφίμων, εκπαιδευτικούς, μάγειρες, ιστορικούς και αρχαιολόγους.
ΣΥΝΕΔΡΙΟ
11-07-2014
ΣΥΝΕΔΡΙΟ "ΚΥΠΡΙΩΝ ΓΕΥΣΕΙΣ" Α' ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ- ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ
Συνέδριο Συνδέσμου Διαιτολόγων
09-07-2014
Συνέδριο Συνδέσμου Διαιτολόγων
8th International Conference of the Cyprus Dietetic  & Nutrition Association themed ‘Nutrition Findings from Around the Globe’ that will be held in  Nicosia, 27-30 November, 2014.
16-06-2014
Δελτίο τύπου - Αποτελέσματα διαγωνισμού
01-05-2014
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΜΕΧΡΙ 9/5/2014 PHOTOGRAPHIC CONTEST UNTIL 9/5/2014
27-03-2014
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΓΙΑ ΣΥΓΓΡΑΦΗ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ
Το Σωματείο Μουσείου Κυπριακών Τροφίμων και Διατροφής αναζητά συνεργάτες που θα μπορούν να αναλάβουν τη συγγραφή προτάσεων για χρηματοδότηση του ερευνητικού έργου και των δραστηριοτήτων Σωματείου.
05-02-2014
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ-PHOTO CONTEST
Το Μουσείο Κυπριακών Τροφίμων και Διατροφής στα πλαίσια του έργου του για την καταγραφή, διαφύλαξη και προώθηση του γαστρονομικού πολιτισμού της Κύπρου και με την ευκαιρία της εγγραφής της Μεσογειακής Διατροφής στον Κατάλογο Άυλης Πολιτιστικής Κληρονομιάς της UNESCO, προκηρύσσει διαδικτυακό φωτογραφικό διαγωνισμό.
01-02-2014
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΕΓΗΣ ΓΙΑ ΓΡΑΦΕΙΟ & ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ
Το Σωματείο Μουσείου Κυπριακών Τροφίμων και Διατροφής έχει ως βασικό στόχο τη μελέτη, διάσωση και διάδοση της κυπριακής γαστρονομίας. Το έργο του Μουσείου είναι έργο κοινής ωφελείας και η ανάπτυξη του Μουσείου βασίζεται στην εθελοντική προσφορά των μελών και μιας ομάδας εθελοντών. Το Σωματείο αναζητά στέγη-γραφείο στη Λευκωσία & εξοπλισμό γραφείου.